Giełda

WIG20 stara się domknąć lukę

Indeks dużych spółek chwilami podczas środowej sesji zyskuje nawet około 2 proc.
Foto: Adobestock

Obiecujący początek dzisiejszej sesji był tylko zapowiedzią udanej sesji. Po południu WIG20 momentami zyskuje nawet ponad 2 proc. Dzięki temu indeks blue chips wrócił powyżej poniedziałkowego otwarcia sesji. Wówczas jednak WIG20 otworzył się z luką bessy, stąd do odrobienia wszystkich strat jeszcze trochę brakuje.

Co ciekawe, WIG20 jest dziś najsilniejszym indeksem w Europie, jednak na innych rynkach także przeważają dobre nastroje. Niemiecki DAX zwyżkuje o 0,6 proc.

W gronie krajowych blue chips liderem zwyżek pozostaje JSW z ponad 6-proc. zwyżką. Za nim są KGHM oraz CD Projekt, zyskujące po około 4 proc. Na dole tabeli bez większych zmian, ale spadki Asseco Poland czy Cyfrowego Polsatu nie przekraczają 1 proc.

Do dużych spółek dołączyły małe i średnie - oba indeksy zyskują po ponad 1 proc. To szczególnie ważna sesja dla sWIG80, który we wtorek przerwał ciężką serię spadków po pobiciu rekordów.

Niewiele od rana zmieniło się na rynku walut. Złoty nadal traci, po około 0,2 proc. do euro i dolara. Zwyżkujące kontrakty na S&P500 zapowiadają pozytywne otwarcie na Wall Street.

Kluczowym punktem dnia będzie jednak wieczorne posiedzenie Fedu - inwestorzy czekają na jaśniejsze deklaracje co do zacieśniania polityki monetarnej w Stanach Zjednoczonych.

Powiązane artykuły


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.