REKLAMA
REKLAMA

Giełda

Wąski zakres ruchów WIG20

Po południu indeks warszawskich blue chips rośnie o 0,59 proc., do 2322 pkt. Od rana niewiele zmieniło się na wykresie.
Foto: Fotorzepa, Radek Pasterski RP Radek Pasterski

WIG20 na półmetku sesji jest niemal w tym samym miejscu, co z rana, czyli w okolicach 2322 pkt. Po drodze obniżył się na chwilę do 2312 pkt oraz wzrósł do 2327 pkt. Zmienność notowań WIG20 jest więc bardzo niska ale i obroty są niewielkie. W przypadku dużych spółek po południu przekraczają dopiero 255 mln zł. W gronie blue chips na czele jest JSW, które jest od dłuższego czasu jednym z najsłabszych walorów w gronie WIG20. Rosną akcje większości dużych spółek. Na czerwono świecą przede wszystkim Play i Dino Polska. Niska zmienność dotyczy nie tylko dużych spółek, ale również małych i średnich przedsiębiorstw. mWIG40 stara się odrobić nieco strat z piątku, kiedy to spadł o 0,9 proc. Sesję wysoko zaczął sWIG80, jednak z porannej zwyżki nie zostało już nic, a po południu indeks małych firm traci 0,33 proc.

Główne rynki w europie są dziś raczej pod kreską, a zwyżki - poza WIG20 - mają miejsce m.in. na rosyjskim RTS. Niebawem ruszy handel w Stanach Zjednoczonych. S&P500 wciąż jest przy najwyższych poziomach w historii. Jak na razie kontrakty na ten indeks zyskują 0,23 proc.

Na rynku walutowym nieco osłabia się dolar. Główna para EUR/USD zyskuje 0,2 proc. Podobnie do "zielonego" umacnia się złoty.

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA