REKLAMA
REKLAMA

Giełda

Czerwona środa na NewConnect

W czołówce małej giełdy pod względem wartości obrotów znaleźli się ponownie deweloperzy gier. Pojawiło się jednak kilku graczy niebędących często na szczycie listy. Pod względem kursów zaledwie kilka spółek może być zadowolonych.
Foto: Fotorzepa, Jerzy Dudek

Liderem środowego zestawienia jest Ultimate Games. Wartość obrotów spółki  w środowe popołudnie to prawie 300 tys. zł przy wolumenie sięgającym blisko 15 tys. szt. Kurs jednak spadał o  4,8 proc. Papiery spółki warte były po 19,7 zł.

Tuż za Ultimate Games znalazło się studio The Farm 51, którego wartość obrotów wynosiła ponad 250 tys. zł przy wolumenie podobnym do lidera, czyli prawie 15 tys. szt. Kurs akcji firmy  spadał o 2,7 proc., a akcjonariusze płacili za walory spółki po 16,8 zł.

Na trzecim miejscu z dużym wzrostem kursu znalazł się niedawny debiutant na NewConnect – CDA. Wartość obrotu papierami spółki wynosiła prawie 200 tys. zł przy wolumenie ok. 14 tys. szt. To jedna z niewielu firm w środowym zestawieniu oznaczona kolorem zielonym. Kurs spółki rósł o 38,1 proc., a jej akcje warte były po 15,2 zł.

Spółką, która od czasu do czasu pojawia się w zestawieniu, jest Boruta Zachem. Zajmowała  czwartą pozycję. Wartość obrotów  wynosiła prawie 169 tys. zł przy bardzo wysokim wolumenie (ponad 659 tys. szt.). Kurs producenta barwników, a od niedawna naturalnych kosmetyków, rósł przed godziną 15 o 3,6 proc. Akcjonariusze za papiery spółki musieli zapłacić po 0,26 zł.

Nie jest to dobry dzień dla inwestorów grających na małej giełdzie. Spadały kursy aż  10 z 15 firm  posortowanych pod względem wartości obrotów. Z pierwszej „15" oprócz wymienionych CDA i Boruty Zachem rosły kursy Bloober Teamu (wzrost o 0,4 proc. -  wartość papieru 50 zł), Telehorse (wzrost o 3 proc. - wartość akcji 0,67 zł) oraz Creepyjaru (wzrost o 0,12 proc. – wartość papieru 169,2 zł).

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA