Giełda

WIG20. Niedźwiedzie u steru

Po wzrostach z początku dzisiejszej sesji nie ma już miejsca. Niedźwiedzie szybko przeszły do kontrataku i indeks blue chips znajduje się pod kreską.
Foto: Fotorzepa, Dominik Pisarek

Na początku dzisiejszego handlu WIG20 rósł o około 0,7 proc. Przewaga kupujących zaczęła jednak topnieć i indeks traci obecnie 0,4 proc. Indeks próbuje wyciągnąć nad kreskę m.in. CD Projekt. Akcje producenta gier drożeją o ponad 2 proc., do 179 zł. Tuż za CD Projektem znajduje się Mercator, którego notowania rosną o blisko 2 proc., oraz Dino, którego walory taniały przez trzy ostatnie sesje z rzędu, a dziś drożeją o 1,5 proc. Podaż skupiła się natomiast na największej spółce z głównego parkietu GPW. Notowania Allegro spadają o 1,5 proc.

W przypadku średnich spółek prym wiedzie PlayWay. Notowania spółki mocno w ostatnim czasie straciły. Dziś akcje producenta gier drożeją o 4,5 proc., jednak licząc od początku roku notowania spadły o 25 proc. Wyraźnie zyskuje też Budimex. Grupa wypracowała w I kwartale 46,4 mln zł zysku netto z działalności kontynuowanej, o 53 proc. więcej niż rok wcześniej, a portfel zamówień na koniec marca miał wartość 12,8 mld zł. Notowania spółki rosną o blisko 3 proc. Z kolei najmocniej tracą walory Benefit Systems i DataWalk, który opublikował raport za 2020 r. Strata zmniejszyła się z 11,04 mln zł, do 6,32 mln zł. mWIG40 spada o 0,2 proc.

sWIG80 jako jedyny z głównych indeksów utrzymuje się nad kreską. Zwyżka jest jednak skromna i wynosi 0,15 proc. Indeks ten rósł przez ostatnie sześć sesji z rzędu. Mocno w górę idą notowania Krynicy Vitamin, o ponad 7 proc. Tuż za nią znajduje się Mabion ze zwyżką o 6 proc. Notowania spółki odbiły po wczorajszym spadku o 11 proc. Na dole tabeli znajduje się Serinus, którego strata w ubiegłym roku znacząco się powiększyła.

Notowania wielu spółek z GPW są dziś pod wpływem wyników. Przed sesją kilkadziesiąt spółek opublikowały raporty za 2020 r. lub za I kw. br.

Na europejskich parkietach przeważa dziś kolor czerwony, jednak spadki nie są duże. Francuski CAC40 spada o 0,2 proc., a brytyjski FTSE 100 zniżkuje o 0,1 proc. Niemiecki Dax rośnie o 0,1 proc.

Powiązane artykuły


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.