Giełda

Sprzedający wciąż w przewadze

Inwestorzy handlujący na warszawskiej giełdzie są dziś negatywnie nastawieni do krajowych akcji. Do ich wyprzedaży zachęcają fatalne nastoje panujące na pozostałych europejskich rynkach akcji, gdzie od początku poniedziałkowej sesji inicjatywa należy do sprzedających.
Foto: Fotorzepa, Małgorzata Pstrągowska

Dotyczy to zarówno zachodnioeuropejskich giełd, jak i rynków z naszego regionu. Poniedziałkowa przecena to efekt rosnących obaw inwestorów o trzecią falę zachorowań na koronawirusa, co oznacza powrót do niektórych obostrzeń w wybranych  krajach (m. in. w Polsce), oddalając tym samym perspektywę wygaszenia pandemii.

W Warszawie negatywne nastroje całkowicie zdominowały handel w segmencie największych spółek z indeksu WIG20, które w zdecydowanej większości znalazły się pod kreską. Pozytywnym wyjątkiem w tym gronie są walory KGHM, mocno drożejące już trzecią sesję z rzędu. Wsparciem dla notowań spółki jest hossa na rynku miedzi, która wywindowała ceny metalu do poziomów nie notowanych od lat. Natomiast uwaga sprzedających skierowana jest przede wszystkim na papiery banków i koncernów enrgetycznych, co przekłada się na ich wyraźną przecenę. Chętnie pozbywano się również walorów spółek paliwowych.

Negatywne nastroje zdominowały też handel w segmencie mniejszych spółek, gdzie od rana inicjatywa należy do sprzedających. W efekcie wczesnym popołudniem na szerokim rynku w wyraźnej przewadze były taniejące walory. Negatywnie wyróżniają się akcje spółek gamingowych. W czołówce najmocniej przecenionych firm są m. in. Games Operators, Ten Square Games i piątkowy debiutant - Huuuge.

Powiązane artykuły


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.