Fundusze inwestycyjne TFI

Pytania do... Grzegorza Dobka, zarządzającego, BNP Paribas TFI

Foto: materiały prasowe

W ostatnich miesiącach do funduszy dłużnych BNP Paribas TFI trafiło sporo nowych środków. Czy na polskim rynku są jeszcze ciekawe papiery do zakupu?

Podaż na polskim rynku jest dość ograniczona. Po dużych odpływach z funduszy dłużnych na całym rynku w marcu niektóre pozycje w portfelach „spuchły" i tak naprawdę powracanie środków powoduje rozwadnianie pozycji. Zaangażowanie funduszy na rynku korporacyjnym najpierw mocno wzrosło, a teraz wraca do poziomów z początku roku. Poza deweloperami emitenci raczej niechętnie wychodzą z nowymi ofertami, aczkolwiek w związku z ostatnimi napływami, w tym do naszych funduszy, pojawi się popyt i rynek się z pewnością odblokuje.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Wyjątkowa okazja: kup kwartalną e-prenumeratę, dostaniesz kolejny kwartał gratis!
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.