REKLAMA
REKLAMA

Fundusze inwestycyjne TFI

Altus TFI: Towarzystwo rozliczyło skup mimo pozwu GetBacku

Altus TFI poinformował o rozliczeniu skupu 5,2 mln akcji własnych. To ponad 11 proc. kapitału zakładowego. Na początku lutego Komisja Nadzoru Finansowego cofnęła Altusowi TFI zgodę na działalność.
Foto: Fotorzepa, Andrzej Bogacz

Poza sankcją administracyjną spółka otrzymała także 7 mln zł kary finansowej. Kilka dni przed tą informacją Altus TFI powiadomił jednak o otrzymaniu od funduszy Quercusa TFI, czyli jednego z głównych akcjonariuszy, wniosku o zwołanie nadzwyczajnego walnego zgromadzenia, które zdecydowałoby o skupie akcji własnych. Pod koniec lutego odbyło się zgromadzenie udziałowców, które upoważniło Altusa TFI do skupu akcji, choć w nieco innym kształcie, niż proponował Quercus TFI. Altus TFI ostatecznie skupił w celu umorzenia 5,2 mln akcji po 10 zł. Stopa alokacji wyniosła 11,85 proc. Tymczasem kilka dni temu GetBack poinformował o złożeniu do sądu pozwu przeciwko Altusowi TFI i 12 funduszom w związku z transakcją zakupu przez windykatora firmy EGB Investment. Jak przyznaje GetBack, decyzja o pozwie została podjęta w związku z uchwałą walnego zgromadzenia Altusa TFI w sprawie skupu akcji.

GetBack zwraca uwagę w komunikacie na „rażąco zawyżoną cenę" w transakcji sprzedaży EGB Investment między Altusem. „W ocenie emitenta wypłacenie kwoty 52 mln zł akcjonariuszom Altus uniemożliwi emitentowi egzekucję" – podano. Cena akcji Altusa TFI we wtorek zniżkowała o ponad 20 proc., do niecałych 0,8 zł. Przypomnijmy, że w ubiegłym roku Quercus TFI również chciał, by Altus TFI przeznaczył część zysku na skup akcji. Wówczas akcjonariusze odrzucili tę uchwałę. Na skup akcji po podobnej decyzji KNF zdecydowało się także Go TFI. paan

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
    Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA