REKLAMA
REKLAMA

Forex

Typ techniczny: na co stać jeszcze dolara australijskiego?

Co prawda para AUD/USD jest nadal w długoterminowym trendzie spadkowym, ale dolar australijski w ostatnim czasie wykazuje dużą siłę.
Foto: Adobestock
Foto: GG Parkiet

– Świecowa formacja młotka będąca potwierdzeniem wsparcia 0,6850 jest tego dowodem. Dodatkowo kształt ostatnich ruchów na interwale tygodniowym jest podobny do formacji odwróconej głowy z ramionami (RGR) – zwraca uwagę Paweł Śliwa, analityk DM mBanku. Na razie jednak za wcześnie jest, aby mówić o przełomie. Aby faktycznie doszło do zmiany trendu, muszą być spełnione pewne warunki. – W pierwszej kolejności może to być korekta trendu spadkowego z 2018 roku. Najbliższe opory znajdują się kolejno na cenach 0,7400 i 0,7750. Kluczowym momentem będzie przełamanie linii szyi, która skierowana jest ukośnie do dołu. Tym samym w najbliższych tygodniach pojawi się potwierdzenie, czy wzrosty na tym instrumencie staną się faktem. Analiza wskaźnika MACD także nie pozostawia złudzeń, że białe świece mogą występować coraz częściej. Pozytywna dywergencja z początku tego roku powinna zmusić ten wskaźnik do przekroczenia wartości zero i potwierdzenia trendu wzrostowego – uważa Śliwa. – Wzrostowy scenariusz wsparty jest na cenie 0,7000. Spadki poniżej tej strefy to popis podaży i zapowiedź kolejnego testu długoterminowego wsparcia 0,6850 – podkreśla Śliwa. PRT

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Czytaj "Parkiet" przez kwartał GRATIS
i uzyskaj dostęp do wszystkich treści
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA