REKLAMA
REKLAMA

Forex

Typ techniczny: Para USD/ZAR przed ważnym testem

Południowoafrykański rand pod presją.
Foto: Adobestock
Foto: GG Parkiet

Jak wskazuje Paweł Śliwa, analityk DM mBanku, długoterminowa analiza techniczna tej waluty nie napawa optymizmem. - Ostatnie trzy lata upłynęły pod znakiem korekty, ale kształt który pojawił się na wykresie przypomina formację flagi. Są to dwie równoległe linie skierowane przeciwko trendowi. Taki układ sygnalizuje rychły powrót do trendu, czyli dalsze umocnienie dolara. Drugie półrocze 2018 roku było właśnie popisem możliwości popytowej strony rynku - wskazuje Śliwa. Jak dodaje szczególnego znaczenia w przypadku pary USD/ZAR nabrał okrągły poziom 14,00. - Ostatnim wsparciem, które pozwalało na szybką kontynuację deprecjacji ZAR była właśnie równa wartość 14,00. Aktualnie, cena zeszła poniżej tego poziomu co oddala w czasie potencjalne wzrosty i może przyczynić się do testu kolejne strefy 12,70. Mocno wyprzedany wskaźnik stochastyczny daje nadzieje, że jeszcze wszystko nie jest stracone i ruch powrotny do strefy 14,00 jest realny - twierdzi Śliwa. Jego zdaniem to właśnie przy tym poziomie rozegra się przyszłość USD/ZAR. - Odbicie „jak od sufitu" potwierdzi dominację podaży i przyspieszy ruch do wsparcia 12.70. Alternatywa to duża biała świeca, która przeskakuje przez tą podażową barierę i otwiera drogę do realizacji scenariusza zakładającego umocnienie dolara - uważa Śliwa.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Czytaj "Parkiet" przez kwartał GRATIS
i uzyskaj dostęp do wszystkich treści
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA