REKLAMA
Czytaj e-wydanie
REKLAMA

Finanse

Inwestorzy niechętni skracaniu notowań

Temat długości sesji wciąż rozpala emocje na rynku. Okazuje się jednak, że wielu jego uczestników ceni sobie popołudniowy handel.

Jarosław Dominiak, prezes SII

Foto: parkiet.com

Znany inwestor giełdowy Roman Karkosik

Foto: materiały prasowe

W sporze na temat długości sesji po jednej stronie są maklerzy, którzy chcą skrócenia notowań, po drugiej zaś GPW, która mówi temu pomysłowi wyraźne „nie". Inwestorzy zdają się stać po stronie giełdy.

Handel z Amerykanami

Takie sygnały płyną m.in. od drobnych inwestorów. – Na podstawie licznych głosów, jakie do nas docierają bezpośrednio od inwestorów indywidualnych, możemy wysnuć dość jednoznaczny wniosek. Ta grupa uczestników rynku jest stanowczo przeciwna skracaniu sesji – mówi Jarosław Dominiak, prezes Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych. Jak dodaje, inwestorzy zwracają m.in. uwagę na to, że nie chcieliby być pozbawieni możliwości reagowania na pierwsze 100 minut handlu na rynku amerykańskim. – Ponadto wielu inwestorów zwraca uwagę, że z racji licznych obowiązków służbowych większą elastyczność realizowania transakcji giełdowych mają między godziną 15 a 17 i nie chcieliby być pozbawieni tej możliwości. Co do zasady SII utożsamia się z głosem tych, których te zmiany mogłyby dotyczyć, a ponadto uważamy, że przy tak dużej zmienności rynku inwestorzy powinni mieć szansę jak najszerszej możliwości reagowania na wydarzenia na innych rynkach, a skrócenie sesji ograniczyłoby im tę możliwość – dodaje Dominiak.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Kup eprenumeratę Parkietu w promocji i #zostanwdomu
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA