Energetyka

Wiatraki napędzą klimatyczny plan UE

Wind Europe, organizacja zrzeszająca firmy z branży energetyki wiatrowej, jest optymistyczna: cała Europa, nawet Polska, dostrzega wagę i możliwości, które oferują wiatraki. Dlatego do 2023 r. będzie ich szybko przybywać.
Foto: AFP

Z raportu Wind Europe „Wind Energy in Europe: Outlook to 2023" przebija ostrożny optymizm. Autorzy zapowiadają szybki, a być może nawet gwałtowny rozwój energetyki wiatrowej w Europie. Najbardziej perspektywiczne z odnawialnych źródeł energii miałoby napędzać realizację unijnych celów na 2030 r.: 32 proc. udziału OZE w finalnym zużyciu energii.

Potencjał doceniony

„W ciągu najbliższych pięciu lat Europa może zainstalować 90 GW w nowych instalacjach wiatrowych, o ile rządy przyjmą klarowne i ambitne programy rozbudowy oraz rozwiążą problemy związane z pozwoleniami na budowę i inwestowanie w sieci przesyłowe" – czytamy. „To dałoby Europie w sumie 277 GW zainstalowanych mocy do 2023 r." – konkludują analitycy organizacji.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na roczny dostęp do parkiet.com
    Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.