REKLAMA
REKLAMA

Energetyka

Zarząd Polenergii: Cena Dominiki Kulczyk nie odpowiada wartości godziwej

Cena w wezwaniu Dominiki Kulczyk na wszystkie akcje Polenergii nie odpowiada wartości godziwej spółki – poinformował zarząd spółki w komunikacie. Wskazano jednak, że proponowana cena spełnia wymogi ceny minimalnej.

Dominika Kulczyk, główna właścicielka spółki Polenergia

Foto: Fotorzepa, Jerzy Dudek

Przypomnijmy, że pod koniec sierpnia Dominika Kulczyk, główna akcjonariuszka Polenergii (kontroluje jej pakiet 50,2 proc. akcji przez Mansa Investments) wezwała do sprzedaży ponad 22,6 mln papierów Polenergii, stanowiących 49,80 proc. kapitału zakładowego spółki. Zaoferowała 20,5 zł za sztukę.

Jak wówczas podano, wzywający traktują spółkę jako „długoterminową inwestycję i centrum kompetencji do rozwoju projektów nie tylko w obszarze energetyki odnawialnej". Dominika Kulczyk zamierza kontynuować strategię mającą na celu stworzenie „największej, prywatnej grupy energetycznej inwestującej nie tylko w Polsce".

Zarząd Polenergii ocenił, że plany strategiczne wzywających wobec spółki zostały sformułowane w sposób ogólny, w związku z czym trudno jest dokonać oceny tych planów w kontekście prowadzonej przez spółkę działalności czy osiągnięcia zakładanych przez zarząd celów strategicznych.

„W dokumencie wzywający nie zawarli informacji na temat wpływu wezwania na interes spółki. Biorąc pod uwagę interes spółki, zarząd uważa, że zwiększenie zaangażowania strategicznego inwestora może przyczynić się do rozwoju spółki" czytamy w komunikacie zarządu.

Intencją wzywających jest wycofanie akcji Polenergii z obrotu na GPW.

Przyjmowanie zapisów w wezwaniu głównej współwłaścicielki ma rozpocząć się 17 września i potrwać przez miesiąc. Jednocześnie za tydzień, czyli 20 września kończą się zapisy na wszystkie akcje Polenergii we wcześniejszym wezwaniu, ogłoszonym przez Polską Grupę Energetyczną. Lider rynku wytwarzania daje za papier 16,29 zł. Rynek oczekuje, że cena zostanie podniesiona.


Wideo komentarz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA