Energetyka

Kto wygra wyścig o zielony świat?

Spółki z sektora OZE, mimo że nie radzą sobie w tym roku najlepiej, wkrótce mogą być na topie. Zyskać mogą też producenci elektrycznych aut i firmy, które szybko przystosują się do zmian.
Świat wydał rekordowe 174 mld USD na projekty, spółki i inicjatywy związane z energią odnawialną w ciągu pierwszych sześciu miesięcy 2021 r. – wynika raportu BloombergNEF (BNEF). Same inwestycje w sektorze fotowoltaicznym wyniosły rekordowe 78,9 mld USD.
AdobeStock

Świat dąży do redukcji emisji CO2, co jest ambitnym i trudnym celem. Rządy przeznaczą na to ogrom środków. To szansa dla giełdowych spółek z Azji, Europy i USA, które będą wspierać transformację energetyczną. Które przedsiębiorstwa są warte uwagi?

Okazja dla Wall Street

Zmiana gospodarza w Białym Domu oznaczała zwrot o 180 proc. w zakresie polityki klimatycznej USA. Donald Trump mocno wspierał przemysł naftowy i wycofał kraj z porozumienia klimatycznego w Paryżu. Joe Biden obrał jednak zupełnie odmienną strategię i jedną z pierwszych jego oficjalnych decyzji podjętych po objęciu urzędu był powrót USA do klimatycznego porozumienia.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta promocyjna: e-prenumerata Parkietu 2 kwartały w cenie 1
    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: analiz, najnowszych komentarzy i opinii ekspertów.
  • zawiera wydanie elektroniczne „Parkietu” i dodatki dla prenumeratorów.
  • zawiera: Aplikację na tablet Apple
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.