Energetyka

Fotowoltaika. Mocny wzrost „słonecznych” firm

Według specjalistów potencjał fotowoltaiki w Polsce jest co najmniej 100 razy większy od obecnego. Inwestorzy na GPW zdają sobie z tego sprawę i windują wycenę tych spółek.
Foto: GG Parkiet

Inwestorzy na warszawskiej giełdzie pokochali spółki zajmujące się fotowoltaiką. Dobra sytuacja w branży i świetne perspektywy spowodowały, że notowania niektórych spółek wzrosły o kilkaset procent, a kapitalizacja trzech największych pod względem wartości firm z sektora PV przekracza już 1 mld zł.

Imponujący wzrost

Miniony rok był bardzo dobry dla akcjonariuszy Columbus Energy. Notowania spółki wzrosły o 830 proc. – Wynika to z wiary akcjonariuszy w to, że nowoczesny i rozwijający się rynek, na jakim działamy, będzie w Polsce rósł tak jak na całym świecie, a Columbus Energy będzie jego liderem. Wystarczy prześledzić historię spółek zaczynających od fotowoltaiki w zachodnich krajach, spojrzeć, gdzie są teraz i ile są warte. Przyszłość Columbus Energy może być bardzo piękna – przekonuje Dawid Zieliński, prezes Columbus Energy.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Wyjątkowa okazja: Półroczna e-prenumerata Parkietu 50% taniej
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.