Energetyka

Ostatni blok węglowy w Polsce na zakręcie

 Zakłady Azotowe "Puławy" odmówiły akceptacji wniosku Polimeksu-Mostostalu dotyczącego podwyższenia wynagrodzenia za generalne wykonawstwo projektu budowy bloku węglowego i wystąpiły o uzupełnienie wniosku w sprawie przedłużenia terminu jego realizacji.
Foto: materiały prasowe

W komunikacie Grupy Azoty czytamy, że  po analizie i weryfikacji wniosku Polimex Mostostal, generalnego wykonawcy bloku energetycznego, dotyczącego przedłużenia okresu realizacji projektu i podwyższenia wynagrodzenia, wystąpił do wykonawcy o uzupełnienie wniosku w zakresie przedłużenia końcowego terminu realizacji projektu. Jednocześnie Azoty odmówiły w całości akceptacji wniosku wykonawcy dotyczącego podwyższenia wynagrodzenia.

W listopadzie br. Grupa Azoty otrzymały od Polimeksu Mostostal wniosek do umowy o budowie bloku energetycznego w oparciu o paliwo węglowe dotyczący podwyższenia wynagrodzenia o 35,8 mln zł netto oraz przedłużenia okresu realizacji projektu o 223 dni wraz ze zmianą harmonogramu.

Pierwotnie nowa elektrociepłownia w puławskich Azotach, posiadająca 100 MW mocy elektrycznej i 300 MW mocy termicznej, powinna być ukończona pod konie 2022 r. To jednocześnie ostatnia w Polsce inwestycje w blok węglowy.

Powiązane artykuły


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.