Debiuty

Klabater zadebiutował

Producent i wydawca gier wszedł dziś na NewConnect. Chętnych do zakupu jego akcji jest tak wielu, że notowania nie mogą ruszyć.
Foto: materiały prasowe

W południe  teoretyczny kurs otwarcia sięga 8,5 zł, co oznacza ponad 165-proc. zwyżkę w stosunku do kursu odniesienia. Wynosił  3,2 zł, bo właśnie za tyle spółka sprzedawała w ramach oferty prywatnej swoje akcje jesienią 2018 r. Przydzieliła ich 1,25 mln. Dziś do obrotu wprowadzono 1 mln akcji serii A, ponad 4,6 mln walorów serii B oraz 1,25 mln akcji serii C.

Spółka jest wydawcą i producentem gier komputerowych. Jej pierwszym autorskim tytułem jest „Crossroads Inn". Premierę na platformach PC/Mac/Linux  ustalono na 23 października 2019 r. W ostatnich dniach spółka rozpoczęła też współpracę ze studiem Juggler Games, dotyczącą stworzenia gry o roboczym tytule „Cyrk". Jej premierę zaplanowana na 2021 r. Trwają też prace nad grą z wydawnictwa „Help will come tomorrow" studia Arclight Creations. Jej fabuła dotyczy nierówności społecznych w Rosji tuż przed wybuchem Rewolucji Październikowej. Tytuł ukaże się w I kwartale  2020 r. w wersji na PC i konsole.

Robert Wesołowski, członek zarządu Klabatera zapowiada, że do końca przyszłego roku spółka zamierza mieć w portfelu wydawniczym około 10-12 tytułów.

W pierwszym półroczu 2019 r. wypracowała  2,2 mln zł przychodów ze sprzedaży oraz 157 tys. zł zysku netto. Jest 377. spółką notowaną na NewConnect oraz 13. debiutem na tym rynku w 2019 r.

Powiązane artykuły


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.