Crowdfunding

Beesfund na ambitne plany, w ciągu 2–3 lat potrzebuje minimum 20 mln zł

Ludwik Sobolewski, były prezes warszawskiej giełdy, dołącza do platformy Arkadiusza Regieca. Pomoże w jej rozwoju w nowych segmentach i ekspansji za granicą. Spółka szykuje emisję akcji i start własnego domu maklerskiego.
Foto: Adobestock

Ludwik Sobolewski, były prezes GPW i twórca NewConnect (z lewej), łączy siły z Arkadiuszem Regiecem, szefem platformy crowdfundingu udziałowego Beesfund.

Foto: Archiwum

– Nasze plany stworzenia największej w Europie Środkowej platformy crowdfundingu udziałowego mocno się konkretyzują. W tym roku zespół Beesfundu został wzmocniony i koncentruje się na budowie skali na lokalnym rynku. Pracujemy nad platformą do inwestycji w nieruchomości, a pod koniec listopada ogłosimy kolejne obszary, w których będziemy realizować naszą misję: demokratyzację inwestowania – mówi Arkadiusz Regiec, prezes Beesfundu.

Szeregi platformy zasilił właśnie Ludwik Sobolewski. Ma odpowiadać za stworzenie rynku private market opartego o technologię blockchain, który umożliwi obrót udziałami w spółkach z ograniczoną odpowiedzialnością. Pokieruje również ekspansję międzynarodową spółki w naszym regionie Europy (w najbliższych miesiącach Beesfund planuje rozpoczęcie działalności w Rumunii, potem na Słowacji), a także pracami nad alternatywnym systemem obrotu akcjami. Spółka ma wystąpić o prowadzenie regulowanego rynku MTF (multilateral trading facility), który będzie wykorzystywał technologię blockchain do stworzenia paneuropejskiego parkietu dla innowacyjnych spółek z całego kontynentu. W celu realizacji planów Beesfundu planuje własną emisję akcji i pozyskanie kapitału, który umożliwi m.in. uruchomienie własnego domu maklerskiego, niezbędnego do uruchomienia własnego rynku MTF.

– Jesteśmy otwarci na finansowanie ze strony funduszy venture capital – zaznacza Arkadiusz Regiec.

Na realizację działań Beesfund potrzebuje minimum 20 mln zł w perspektywie 2–3 lat.

Ludwik Sobolewski wierzy w sukces. – Innowacyjne firmy są paliwem napędowym polskiej i europejskiej gospodarki, ale do szybkiego rozwoju potrzebują kapitału. Wierzę, że crowdfunding udziałowy to przyszłość finansowania spółek z jednej strony, a inwestycji na rynkach kapitałowych z drugiej. Beesfund jest dziś niekwestionowanym liderem rynku equity crowdfundingu w Polsce i Europie Środkowej, zdobył zaufanie dziesiątek tysięcy inwestorów. Cieszę się, że będę mógł pomóc w jego dalszej, teraz już międzynarodowej ekspansji – komentuje Sobolewski.

W najbliższych miesiącach Beesfund otworzy portal społecznościowego finansowania nieruchomości Taon Property. Jak wyjaśnia Arkadiusz Regiec, umożliwi on inwestycje w tym obszarze każdemu już od 50 zł. – Platforma jest już gotowa od strony technicznej, dopinamy ostatnie kwestie organizacyjno-administracyjne – dodaje prezes Beesfundu.

Ludwik Sobolewski to niejedyne wzmocnienie największej rodzimej platformy equit crowdfundingu. Ostatnio powołano nową radę nadzorczą, w której skład weszli Michał Cieciórski (były wiceprezes GPW), Michał Kozicki (były prezes HBO Polska) i Paweł Zylm (były prezes BRE Ubezpieczenia).

Tylko w ubiegłym roku Beesfund przeprowadził emisje udziałów 13 spółek, które zebrały w sumie 26 mln zł. W I połowie br. było już 16 emisji na kwotę blisko 16 mln zł.

Powiązane artykuły


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.