Crowdfunding

Bridge Solutions Hub: Fundusze z crowdfundingu

Spółka specjalizująca się w marketingu rozwija projekt wyszukiwarki salonów fryzjerskich czy kosmetycznych pod nazwą Wpadaj.pl. Firma prowadzi obecnie emisję crowdfundingową do 4 mln zł na platformie Beesfund.
Foto: Adobestock

– Model biznesowy jest następujący: pobieramy tylko i wyłącznie tzw. opłaty efektywnościowe, m.in. na ten moment są to pakiety SMS do komunikacji z klientami, a docelowo dojdą także opłaty za promowanie salonu w naszej wyszukiwarce czy prowizja od płatności online – wyjaśnił prezes BSH Paweł Cylkowski.

Platforma działa od listopada ubiegłego roku, dlatego w tym momencie za ubiegłoroczne przychody na poziomie 5 mln zł i zysk netto przekraczający 0,5 mln zł odpowiada działalność reklamowa. – Wpadaj.pl to nasz główny projekt, ale to nie on przynosi na ten moment zyski (pochodzą one z naszej podstawowej działalności mediowej). Wpadaj.pl to inwestycja, która pochłania nadwyżki kapitału. Platforma jest we wczesnej fazie komercjalizacji i oczekujemy, że wyjście projektu na break even potrwa dwa–trzy lata – wyjaśnił prezes Cylkowski.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta promocyjna: dostęp do treści parkiet.com już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc!

    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: opinii, komentarzy i analiz.

    Dostęp do treści parkiet.com - pakiet podstawowy nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu”, archiwum tekstów, aplikacji mobilnej, dodatków dla prenumeratorów.

Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.