Crowdfunding

Optimipay. Crowdfunding na własną rękę

Spółka, która utworzyła platformę do nauki języka angielskiego poprzez Messengera, rozpoczęła emisję crowdfundingową, w ramach której chce zgromadzić niemal 3,8 mln zł.
Foto: Adobestock

Środki mają pomóc m.in. w promocji produktu oraz stworzeniu edycji biznesowej aplikacji. Firma chce zadebiutować na NewConnect na przełomie 2022 i 2023 r. – Gdy pojawiły się plany emisji, nawiązaliśmy kontakt z jedną z platform crowdfundingowych, jednak koszt jej wynagrodzenia w przypadku naszej emisji wynosiłby 300 tys. zł – stwierdziła Karolina Miłosz, prezes Optimipay. – Jednocześnie sytuacja prawna platform jest obecnie taka, że mogą one świadczyć bardzo ograniczony zakres usług. Jako że posiadamy odpowiednie kompetencje, postanowiliśmy zorganizować emisję sami – dodała Miłosz.

Według prognoz spółki tegoroczne przychody wyniosą ponad 2 mln zł, jednak w przyszłym roku będzie to już niemal 10 mln zł, a w 2023 r. – 21 mln zł. Pozytywny wynik EBITDA zamierza uzyskać w 2023 r. – Za wzrosty przychodów odpowiadać będzie m.in. subskrypcyjny model biznesowy oraz reinwestowanie większości bieżących przychodów w pozyskanie kolejnych klientów – podsumowała prezes. Minimalnym celem zbiórki było 50 tys. zł, a obecnie zgromadzono 115 tys. zł. GSU

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na roczny dostęp do parkiet.com
    Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.