REKLAMA
REKLAMA

Chemia

Emisji akcji w Polwaksie jednak nie będzie

Zarząd Polwaksu wycofał się z planów podwyższenia kapitału zakładowego spółki w drodze emisji akcji. Analizuje inne opcje finansowania spółki.

Dominik Tomczyk, prezes Polwaksu

Foto: Fotorzepa, Robert Gardziński

- Po przeprowadzeniu analizy związanej z planowaną emisją akcji zarząd doszedł do przekonania, że niekorzystna sytuacja na rynku finansowym skutkuje brakiem możliwości uplasowania na satysfakcjonującym poziomie planowanej emisji akcji – poinformował zarząd producenta parafin.

Jednocześnie zarząd podjął decyzję o rozpoczęciu przeglądu innych opcji pozyskania korzystniejszych źródeł finansowania lub opcji wspierających dalszy rozwój działalności spółki. - Rozważane będą różne opcje strategiczne, w tym w szczególności: pozyskanie nowego partnera finansowego (banku lub konsorcjum banków) lub partnera strategicznego, inwestora branżowego, dokonanie transakcji o innej strukturze, jak również opcje nie obejmujące powyższych działań – wskazał zarząd Polwaksu.

Przegląd opcji ma na celu wybór optymalnego wariantu dalszego finansowania i rozwoju działalności spółki, zabezpieczenie operacyjne jej funkcjonowania w obszarze finansowym w 2019 r. oraz zabezpieczenie finansowania prowadzonej przez spółkę inwestycji - budowy instalacji odolejania rozpuszczalnikowego gaczy parafinowych - dzięki której Polwax znacząco zwiększy produkcję specjalistycznych parafin dla przemysłu.

Pierwotnie Polwax chciał pozyskać z emisji akcji do 30 mln zł. - Trudna sytuacja na rynku parafin sprawia, że w 2019 r. bez dodatkowego finansowania trudno nam będzie utrzymać działalność operacyjną na obecnym poziomie. Pierwszy kwartał był dla producentów parafin fatalny, drugi już całkiem niezły, ale musimy się liczyć z tym, że kolejne kwartały mogą przynieść znów spadki marż na naszych produktach – mówił we wrześniu w rozmowie z „Parkietem" Dominik Tomczyk, prezes Polwaksu.


Wideo komentarz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA