REKLAMA
Czytaj e-wydanie
REKLAMA

Chemia

Polwax: Czasowa umowa z ING Bankiem Śląskim

ING Bank Śląski zgodził się na dalsze, czasowe i warunkowe, powstrzymanie się od egzekwowania zobowiązań wynikających z umów kredytów zawartych ponad trzy lata temu z Polwaksem.
Foto: Fotorzepa, Robert Gardziński

Porozumienie obowiązuje do dnia podpisania nowej umowy dotyczącej zasad kontynuowania finansowania firmy, ale nie dłużej niż do połowy grudnia. Do tego czasu bank nie będzie blokował Polwaksowi żadnych pieniędzy, a także umożliwi dalsze korzystanie z kredytu wieloproduktowego. ING Bank Śląski będzie też wystawiał gwarancje i akredytywy w granicach wcześniej ustalonych limitów.

Jednocześnie spółka została zobowiązana do przedstawienia planu działania wraz z harmonogramem zakończenia budowy i uruchomienia instalacji odolejania rozpuszczalnikowego gaczy parafinowych wraz z instalacjami pomocniczymi. Ma też informować o wynikach negocjacji z firmą Orlen Projekt, która realizuje tę inwestycję, oraz doprowadzić do zakończenia prac nad prospektem emisyjnym związanym z emisją akcji serii E. Wreszcie giełdowa spółka została zobowiązana do zawarcia aneksu do umowy kredytowej, zgodnie z którym od 30 listopada limit zobowiązania w ramach kredytu wieloproduktowego będzie nie wyższy niż 30 mln zł. Trzy lata temu limit ten był określony na 70 mln zł, a termin dostępności na dwa lata.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Kup eprenumeratę Parkietu w promocji i #zostanwdomu
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA