REKLAMA
REKLAMA

Byki i niedźwiedzie tygodnia

... i niedźwiedzie, czyli trzy spółki, którym grozi przecena akcji

Foto: Adobestock

Lena na kilkuletnim minimum notowań

Od marca kurs akcji producenta systemów oświetleniowych porusza się w silnym trendzie spadkowym. W ciągu pół roku cena spadła prawie o 50 proc. Po drodze średnie kroczące z 50 i 200 sesji utworzyły krzyż śmierci, pokazując, kto przejmuje kontrolę. Efekt jest taki, że w minionym tygodniu cena spadała w porywach do 2,6 zł. Tak nisko nie była od kwietnia 2013 r. Patrząc długoterminowo, kurs opuścił szeroką konsolidację (5,2–3,5 zł), a to sugeruje, że następny przystanek dopiero w strefie 2–1,8 zł. Najbliższy opór to 3,5 zł.

Foto: GG Parkiet

-

Synektik opuścił dołem długoterminową konsolidację

Od marca do minionego tygodnia kurs akcji przedstawiciela branży biotechnologicznej poruszał się w konsolidacji. Notowania regularnie odbijały się od oporu przy 18,8 zł i wsparcia 13,2 zł, czego efektem są liczne przecięcia średnich kroczących z 50 i 200 sesji, dające fałszywe sygnały długoterminowego. Niewykluczone jednak, że lipcowy krzyż śmierci okaże się zwiastunem spadków. W minionym tygodniu bowiem cena akcji długą czarną świecą sforsowała wsparcie 15,2 zł i w porywach dotarła do 11,9 zł. Mamy więc klasyczny sygnał sprzedaży.

Foto: GG Parkiet

-

Work Service szoruje po dnie

Od marca 2015 r. notowania akcji Work Service pozostają pod kontrolą niedźwiedzi. Bessa zaczęła się z 22 zł, a w minionym tygodniu kurs dotarł do 1,17 zł. Jest to nowe, historyczne minimum. Wprawdzie tempo zniżki wyraźnie zmalało w ostatnich tygodniach, co może sugerować odbicie, ale – patrząc na spadające średnie i układ lokalnych szczytów – trudno nie odnieść wrażenia, że psychologiczny poziom 1 zł jest po prostu tej spółce przeznaczony. Opór, którego przebicie dałoby szansę zmiany układu sił, to 3 zł. Tam znajduje się dzienna dwusetka.

Foto: GG Parkiet

-


Wideo komentarz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA