Byki i niedźwiedzie tygodnia

...i niedźwiedzie, czyli trzy spółki, którym grozi przecena akcji

Foto: Adobestock

1. Asseco SEE z ryzykiem wybicia dołem z konsolidacji

Foto: GG Parkiet

Od października 2020 r. notowania akcji informatycznej spółki nie mogą pokonać oporu 42 zł. Cztery próby wybicia kończyły się zwrotem w dół. W efekcie notowania konsolidują się, a dolna granica wahań rozciąga się od 37 do 35,3 zł. W minionym tygodniu kurs przebił w dół średnie z 50 i 200 sesji i dotarł do dolnej strefy wahań. Wzrosło więc ryzyko ataku na wsparcie i wybicia dołem z trendu bocznego. Na korzyść podaży działa fakt, że oscylatory RSI i MACD nie dotarły jeszcze do granicy wyprzedania.

2. Huuuge w ciekawym położeniu technicznym

Foto: GG Parkiet

Przygoda gamingowej spółki z GPW jest krótka, ale wykres wygląda interesująco. Umieściłem Huuuge w gronie „niedźwiedzi" tylko dlatego, że przewaga należy do podaży, o czym świadczy m.in. spadająca średnia z 50 sesji. Warto jednak zauważyć, że od miesiąca kurs broni wsparcia 35 zł. Trzy próby przełamania zakończyły się fiaskiem. MACD zaczął zwyżkować, RSI jest w strefie neutralnej, a cena akcji zbliżyła się w minionym tygodniu do wspomnianej średniej (37,7 zł). W tym kontekście ceny 35 i 37,7 zł można traktować jako poziomy sygnalne.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta promocyjna: e-prenumerata Parkietu 2 kwartały w cenie 1
    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: analiz, najnowszych komentarzy i opinii ekspertów.
  • zawiera wydanie elektroniczne „Parkietu” i dodatki dla prenumeratorów.
  • zawiera: Aplikację na tablet Apple
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.