REKLAMA
REKLAMA

Byki i niedźwiedzie tygodnia

Byki tygodnia, czyli trzy spółki z szansami na zwyżki: Maxcom, PGE i PGS Software

Foto: Fotorzepa, Grzegorz Psujek

1. Maxcom ze spodkiem i złotym krzyżem

Foto: GG Parkiet

 Kurs akcji producenta telefonów od dłuższego czasu tworzy na wykresie zaokrąglone dno w strefie 17,5–13 zł. Jest to tzw. formacja spodka, która zapowiada zwyżki. W ostatnim czasie doszło do silnego ruchu w górę, który potwierdza optymistyczny układ. Na północ zakręciły też średnie kroczące z 50 i 200 sesji i są blisko utworzenia formacji złotego krzyża. Przewagę byków potwierdza rosnący MACD i ROC(14). Celem w średnim terminie jest 30 zł. Najbliższe wsparcie to 17,5 zł. To tu znajdują się obecnie wspomniane średnie.

2. PGE przed ważnym oporem technicznym

Foto: GG Parkiet

Energetyczny gigant od września 2018 r. buduje wzrostowy układ. Zwyżka zaczęła się od okolic 8,4 zł i w porywach wyniosła cenę do 12,38 zł. Przełom roku przyniósł korektę i wąską konsolidację, z której ostatnio kurs wybił się w górę i wygląda na to, że tworzą nową falę wzrostu. Potwierdzeniem będzie pokonanie oporu 12,38 zł. Co ciekawe – obecny układ na wykresie przypomina ten z 2017 r. Wtedy korygująca bessę zwyżka trwała dziewięć miesięcy i podniosła notowania o 68 proc. Kierując się tą analogią, PGE powinno rosnąć do czerwca, a cel byków to 14,1 zł.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Czytaj "Parkiet" przez kwartał GRATIS
i uzyskaj dostęp do wszystkich treści
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA