REKLAMA
REKLAMA

Byki i Niedźwiedzie

Byki i Niedźwiedzie oraz Złote Portfele: Najlepszy fundusz gotówkowy i pieniężny

parkiet.com

Wręczenie nagród „Byki i Niedźwiedzie” już 21 marca 2019 r. Kto jest nominowany? Kto wygrywał w poprzednich latach? Wszystko na temat naszych nagród: parkiet.com/byki

Historia grupy  funduszy gotówkowych i pieniężnych w związku z wejściem w życie unijnej dyrektywy dotyczącej funduszy rynku pieniężnego zakończyła się przed kilkoma tygodniami.

W efekcie doszło do zmian. Po pierwsze, które należały do grupy gotówkowych i pieniężnych, a także dłużnych, zostały podzielone na kilka innych kategorii, których nazwy bardziej szczegółowo oddają charakter strategii. Większość z dotychczasowych funduszy gotówkowych i pieniężnych musiała dodatkowo zmienić nazwy, ponieważ nie spełniała wymogów funduszy rynku pieniężnego. Ten proces właściwie jeszcze się nie zakończył.

Można powiedzieć, że to ostatni raz, kiedy przyznajemy nagrodę Złotego Portfela dla najlepszego funduszu w kategorii gotówkowych i pieniężnych. Kto zasłużył na ten tytuł za zeszły rok? Zwycięzcą został Superfund Oszczędnościowy (wcześniej działał pod nazwą Superfund Pieniężny). To fundusz zarządzany przez Superfund TFI, a dokładnie przez Aleksandra Szymerskiego i Filipa Nowickiego. Superfund Oszczędnościowy, który z końcem roku miał blisko 90 mln zł, w ubiegłym roku zarobił 2,56 proc.

Kolejne miejsce zajął zarządzany głównie przez Łukasza Tokarskiego Pekao Oszczędny (wcześniej znany jako Pekao Pieniężny Plus). Jego aktywa na koniec ubiegłego roku wynosiły blisko 1,5 mld zł. Pekao Oszczędny Plus przyniósł w zeszłym roku 2,46 proc. zysku klientom.

Na trzecim miejscu znalazł się UniAktywny Dochodowy (dawniej UniAktywny Pieniężny), który zarobił 2,36 proc. Na koniec roku klienci mieli w tym funduszu zainwestowany ponad 1 mld zł. Za wynikiem UniAktywny Dochodowy stoi Marek Warmuz. Cała ta trójka funduszy wyróżnia się wynikami również w dłuższym niż jeden rok okresie.

© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA