Budownictwo

Unihouse zbuduje dla państwa

Czy jest szansa na długofalową współpracę z Polskimi Domami Drewnianymi?

Leszek Gołąbiecki, prezes Grupy Unibep.

Foto: materiały prasowe

Unihouse, spółka zależna giełdowego Unibepu zajmująca się produkcją drewnianych modułów mieszkalnych, wygrała kontrakt na prace dla państwowych Polskich Domów Drewnianych. Spółka postawi kameralne osiedle domów jednorodzinnych w Choroszczy pod Białymstokiem. Wartość zlecenia to 9 mln zł netto.

Unibep jest w trakcie przeglądu opcji strategicznych dla biznesu modułowego, nakierowanego głównie na rynek skandynawski. Domy mają tam świetne wzięcie, ale kursy walutowe biją w rentowność biznesu. Czy jest szansa na zbudowanie przeciwwagi na rodzimym rynku?

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Wyjątkowa okazja: kup kwartalną e-prenumeratę, dostaniesz kolejny kwartał gratis!
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.