Budownictwo

Mieszkania będą w końcu tanieć?

Zdaniem Jarosława Jędrzyńskiego, eksperta portalu Rynekpierwotny.pl, ceny mieszkań mogą się skurczyć o 10–15 proc.
Foto: 123rf

– Wiele będzie zależało od stanu całej gospodarki. Rynek mieszkaniowy jest mocno powiązany z rynkiem pracy. Wciąż jeszcze mamy oddziaływanie tarczy antykryzysowej, dlatego nie było znaczącego wzrostu bezrobocia. Gdyby to się utrzymało, również ceny powinny być stabilne. Nie jestem jednak takim optymistą, myślę, że 10-proc. bezrobocie w Polsce jest tylko kwestią czasu, co powinno się przełożyć na korektę cen mieszkań rzędu 10–15 proc. – mówi Jędrzyński.

Jego zdaniem jest za wcześnie na wyciąganie wniosków z danych o odbiciu sprzedaży mieszkań u deweloperów giełdowych czy danych GUS mówiących o tym, że branża buduje tyle co przed lockdownem.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Wyjątkowa okazja: kup kwartalną e-prenumeratę, dostaniesz kolejny kwartał gratis!
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.