Budownictwo

Deweloper poprosi fundusze o kapitał

Develia zapowiedziała zamiar emisji obligacji w ramach programu o wartości do 400 mln zł. Na razie wiadomo, że mają to być niezabezpieczone papiery trzyletnie ze zmiennym oprocentowaniem.
Foto: materiały prasowe

O parametrach przesądzą negocjacje i budowa księgi popytu. Zgodnie z informacjami ze spółki z marca niewykorzystany limit wynosił 240 mln zł. Niedawno jednak deweloper wykupił na żądanie PZU OFE „Złota Jesień" papiery za 46 mln zł. W październiku zapadają papiery notowane na Catalyst, o wartości 34 mln zł.

Walne zgromadzenie dewelopera przegłosowało właśnie wypłatę 44,8 mln zł dywidendy, choć zarząd rekomendował przeznaczenie 145 mln zł na fundusz dywidendowy (ostatecznie trafi tam 100,2 mln zł).

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Wyjątkowa okazja: kup kwartalną e-prenumeratę, dostaniesz kolejny kwartał gratis!
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.