Budownictwo

Victoria Dom liczy na nawet 200 mln zł

Deweloper planuje wypuścić kolejne obligacje dla Kowalskich jesienią.
Foto: materiały prasowe

Warszawski deweloper mieszkaniowy złożył prospekt w sprawie emisji obligacji korporacyjnych o wartości do 200 mln zł. Spółka planuje plasować pierwszą transzę papierów na przełomie III i IV kwartału. Wpływy mają być przeznaczone na finansowanie bieżących budów, zakup gruntów i zasilenie kapitału obrotowego.

- Widzimy rosnące zainteresowanie zakupem mieszkań z przeznaczeniem zarówno na własne cele, jak i na wynajem. Inwestowanie w nieruchomości jest postrzegane jako bezpieczne i rentowne lokowanie środków finansowych. Jednocześnie jest również duże zapotrzebowanie na produkty finansowe oferowane przez spółki o solidnym standingu finansowym. Potwierdzeniem może być sukces naszej ostatniej emisji obligacji przeprowadzonej na podstawie memorandum informacyjnego, która zakończyła się ze sporą nadsubskrypcją – skomentował Waldemar Wasiluk, wiceprezes Victoria Dom.

Z lipcowej oferty na podstawie memorandum spółka pozyskała 11 mln zł. Nadsubskrypcja wyniosła ponad 20 proc., chociaż próg wejścia został ustalony na 25 tys. zł. Deweloper uplasował trzyletnie, niezabezpieczone papiery ze stałym kuponem w wysokości 6,65 proc. w skali roku.

Powiązane artykuły


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.