REKLAMA
REKLAMA

Budownictwo

Wejście spółek w najem jest tylko kwestią czasu

Silny popyt mimo wysokich cen nie skłania budowniczych mieszkań do zmiany modelu biznesowego. Czy spowolnienie to zmieni?
Foto: 123rf

Golub GetHouse, który z giełdową Mennicą Polską buduje wieżowiec Mennica Legacy Tower na warszawskiej Woli, ogłosił stworzenie platformy mieszkań na wynajem długoterminowy pod marką Inspirentals. Deweloper ma zabezpieczone grunty pod budowę 1,5 tys. lokali.

Duzi deweloperzy mieszkaniowi koncentrują się na budowie dla klientów indywidualnych. Transakcje portfelowe są rzadkością, nie mówiąc o stawianiu całych budynków na wynajem.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Czytaj "Parkiet" przez kwartał GRATIS
i uzyskaj dostęp do wszystkich treści
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA