REKLAMA
Czytaj e-wydanie
REKLAMA

Budownictwo

GTC z dużo lepszymi wynikami z najmu monitoruje rynek

Zarząd zastrzega, że jest za wcześnie na ocenę skutków pandemii. Wypłata dywidendy uzależniona jest od rozwoju sytuacji na świecie.
Foto: materiały prasowe

Deweloper biur i galerii handlowych działający w naszym regionie Europy, w 2019 r. zwiększył przychody z najmu o 14 proc., do 170 mln euro. W podobnym tempie, do 128 mln euro, wzrósł zysk brutto ze sprzedaży. Zysk z wyceny portfela nieruchomości wyniósł 16 mln euro wobec 40 mln rok wcześniej, w efekcie zysk operacyjny skurczył się o prawie 7 proc., do 127 mln euro. Z uwagi na wyższe koszty finansowe i podatek zysk netto skurczył się o 18 proc., do 75 mln euro.

Kluczowy wskaźnik FFO (funds from operations) wzrósł o 14 proc., do 70 mln euro, czyli po 0,14 euro na papier.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Kup eprenumeratę Parkietu w promocji i #zostanwdomu
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA