REKLAMA
REKLAMA

Budownictwo

Buy back w J.W. Construction

Deweloper chce uzyskać prawo do nabycia do 20 proc. akcji własnych.
Foto: materiały prasowe

15 marca udziałowcy dewelopera mają głosować w sprawie upoważnienia zarządu do skupu akcji własnych w ciągu maksymalnie pięciu lat. Buy back ma objąć do 17,8 mln (20 proc.) akcji. Papiery będą mogły być umorzone, odsprzedane – projekt uchwały zawiera też puste miejsce na inną opcję. Projekt nie zawiera propozycji ceny ani budżetu na buy back. Skup mógłby się odbyć także na podstawie zaproszenia do składania ofert sprzedaży.

79,9 mln (89,96 proc.) akcji kontroluje założyciel firmy Józef Wojciechowski. Miliarder deklarował, że nie ma zamiaru wycofywać spółki z GPW (przy przekroczeniu progu 90 proc. mógłby wycisnąć drobnych inwestorów, ci zyskaliby prawo wystąpienia do Wojciechowskiego z żądaniem odkupu papierów).

Od ostatniego szczytu notowań w marcu 2017 r. (5,16 zł) kurs dewelopera jest w trendzie spadkowym. W styczniu br. za walory płacono zaledwie 2,26 zł. W ostatnim czasie kurs skoczył do 2,85 zł.

W sierpniu 2017 r., przy kursie ponad 4,7 zł, walne zgromadzenie przegłosowało skup akcji własnych z budżetem 10 mln zł. Program nie został uruchomiony.


Wideo komentarz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA