Budownictwo

Cavatina Holding: Obligacje dla detalu

W tym kwartale deweloper biurowy planuje wyjść z pierwszą ofertą obligacji detalicznych w ramach programu o wartości do 200 mln zł. Po tym, jak Komisja Nadzoru Finansowego zatwierdziła prospekt, Cavatina Holding, wraz z oferującym – Michael/Ström – organizuje konsorcjum dystrybucyjne.
Foto: materiały prasowe

Na Catalyst notowane są teraz dwie serie obligacji zapadających w 2024 r., o łącznej wartości 40,5 mln zł. Kupon w obu przypadkach to WIBOR6M plus 6,5 pkt proc. marży, czyli obecnie 9,48 proc. Cavatina w wakacje zadebiutowała na GPW, pozyskując 188 mln zł brutto. W grudniu przyjęła program emisji obligacji o wartości 200 mln zł, które będą oferowane inwestorom kwalifikowanym.

– Emisja obligacji pozwoli zdywersyfikować źródła finansowania. Realizacja naszego celu strategicznego przebiega zgodnie z planem, a jest nim osiągnięcie 1 mln mkw. powierzchni biurowej w portfelu inwestycji w 2025 r. Nasze projekty cieszą się zainteresowaniem najemców – skomentował Daniel Draga, wiceprezes Cavatiny.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta promocyjna: dostęp do treści parkiet.com już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc!

    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: opinii, komentarzy i analiz.

    Dostęp do treści parkiet.com - pakiet podstawowy nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu”, archiwum tekstów, aplikacji mobilnej, dodatków dla prenumeratorów.

Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.