Biznes i sport

Skok na wreszcie pełną kasę

Turniej Czterech Skoczni jest jedną z najbardziej prestiżowych imprez w skokach narciarskich. Organizatorzy tej zimy przygotowali dla uczestników rekordowe premie.

Jak Polacy wypadną na Turnieju Czterech Skoczni? Trudno wróżyć sukcesy. Przebłyski formy na początku sezonu pokazuje tylko Kamil Stoch, który dwa tygodnie temu był trzeci w Klingenthal. Inni rozczarowują.

Foto: Shutterstock

Zwycięzca rywalizacji, do której dojdzie na skoczniach w Oberstdorfie, Garmisch-Partenkirchen, Innsbrucku i Bischofshofen, dostanie 100 tys. franków szwajcarskich. To pięć razy więcej niż rok temu za pierwsze miejsce w turnieju dostał Kamil Stoch. Organizatorzy wreszcie zaoferują skoczkom coś więcej niż prestiż.

Uczestnicy mogą zacierać ręce. Pula nagród całego turnieju wyniesie 400 tys. franków. – Fantastycznie, że doczekaliśmy się nowych premii przy okazji 70. edycji naszej imprezy. Zwiększenie puli nagród to efekt wysiłków wszystkich miast-organizatorów oraz obu krajowych związków narciarskich – zapewnia dyrektor turnieju Peter Kruijer.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta promocyjna: dostęp do treści parkiet.com już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc!

    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: opinii, komentarzy i analiz.

    Dostęp do treści parkiet.com - pakiet podstawowy nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu”, archiwum tekstów, aplikacji mobilnej, dodatków dla prenumeratorów.

Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.