Banki

Notowania PKO BP osłabły po kadrowych zmianach

Od zapoczątkowanych w maju zmian w zarządzie i radzie nadzorczej akcje PKO BP wypadły o 17 pkt proc. słabiej niż branżowy indeks. Czy ostatnia słabość zmieni się w trwałe dyskonto?

Iwona Duda przez ostatnie półtora roku była prezesem Aliora. Wcześniej była w radzie nadzorczej BOŚ, doradcą prezesa NBP i zastępcą przewodniczącego KNF.

Foto: materiały prasowe

W piątek akcje PKO BP nadal taniały po czwartkowej rewolucji w zarządzie, w wyniku której Iwona Duda zastąpi na stanowisku prezesa Jana Emeryka Rościszewskiego.

Premia już stopniała

– Informacje płynące z PKO BP oceniamy negatywnie, bo częste zmiany w zarządzie tak dużego banku nie są dobrze odbierane przez rynek i mogą powodować dyskonto w wycenie. Jan Emeryk Rościszewski krótko był prezesem, ale był dobrze oceniany przez rynek ze względu na doświadczenie. Znał bank dobrze, kierował bankowością detaliczną od 2016 r. i miał doświadczenie w ubezpieczeniach, na które PKO BP zamierzał stawiać w swojej nowej strategii. Iwona Duda była prezesem Aliora przez ostatnie półtora roku, rynek wydaje się ją pozytywnie oceniać. Szczególnie że za jej kadencji wyniki Aliora znacznie się poprawiły – mówi Marta Czajkowska-Bałdyga, analityczka Ipopemy Securities. Dodaje, że PKO BP będzie dla prezes nowym wyzwaniem, a oba banki są instytucjami o różnej skali działalności.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta promocyjna: dostęp do treści parkiet.com już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc!

    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: opinii, komentarzy i analiz.

    Dostęp do treści parkiet.com - pakiet podstawowy nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu”, archiwum tekstów, aplikacji mobilnej, dodatków dla prenumeratorów.

Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.