Banki

Nowy wiceprezes PKO BP

Rada nadzorcza największego polskiego banku powołała Artura Kurcweila na stanowisko wiceprezesa odpowiedzialnego za obszar technologii.

Rada Nadzorcza PKO Banku Polskiego powołała Artura Kurcweila na stanowisko wiceprezesa zarządu banku

Foto: materiały prasowe

Kurcweil ma ponad 20-letnie doświadczenie menadżerskie w obszarze IT. W latach 2011 -2021 pracował w Grupie PZU, od 2019 r. był dyrektorem zarządzającym do spraw digitalizacji. Odpowiadał za transformację cyfrową usług grupy, projekty informatyczne, zapewnienie ciągłości działania i wdrożenia z zakresu cyberbezpieczeństwa. Pełnił również funkcję dyrektora nadzorującego Laboratorium Innowacji, podmiotu zajmującego się współpracą z międzynarodowymi startupami, testowaniem i wdrażaniem innowacji w ramach Grupy PZU.

PKO BP podaje, że nowy wiceprezes „w swojej pracy koncentruje się na innowacyjności, wzroście digitalizacji i efektywności procesów oraz dynamicznym rozwoju multikanałowego biznesu. Dzięki doświadczeniu zawodowemu zarówno po stronie klienta jak i dostawcy usług rozumie potrzeby rynku i dynamiczne zmiany w obszarze nowych technologii". Przed 2011 r. przez ponad 5 lat pracował w IBM oraz 8 lat grupie Siemens. Przez trzy lata pracował w centrali Siemensa w Monachium zdobywając międzynarodowe doświadczenie projektowe i wiedzę z zakresu consultingu oraz zarządzania międzynarodowym IT.

Jest absolwentem Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie gdzie ukończył studia z zakresu zarządzania cyberbezpieczeństwem oraz Zachodniopomorskiej Szkoły Biznesu w Szczecinie, którą ukończył z tytułem licencjata informatyki i ekonometrii oraz tytułem magistra ekonomii.

To kolejna ostatnio zmiana w zarządzie PKO BP. Jest ona konsekwencją rezygnacji złożonej pod koniec lipca przez Adama Marciniaka, który wiceprezesem ds. IT był przez prawie cztery lata, lecz z PKO BP związany był dłużej, bo od 2011 r. (w latach 2011-2017 był dyrektorem pionu rozwoju i utrzymania aplikacji, od 2011 do 2014 wiceprezesem Inteligo Financial Services). W maju z funkcji prezesa po prawie 12 latach rezygnację złożył Zbigniew Jagiełło (jego następcą został Jan Emeryk Rościszewski), później zrezygnował także Rafał Kozłowski (odpowiadał za finanse i relacje inwestorskie, zastąpił go Bartosz Drabikowski).

Powiązane artykuły


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.