REKLAMA
REKLAMA

Banki

PKO BP. Spodziewany słabszy popyt firm na kredyty

Dywidenda może być najwyższa od lat, trwają konsultacje z nadzorem dotyczące wypłaty niepodzielonego zysku z lat ubiegłych.

Zbigniew Jagiełło, prezes PKO BP, deklaruje, że bank jest otwarty na rozmowy z frankowiczami.

Foto: Archiwum, Robert Gardziński

– W przypadku klientów korporacyjnych spodziewamy się w tym roku kontynuacji trendów, jakie obserwowaliśmy w drugim półroczu 2019 r., czyli raczej niższych zwyżek akcji kredytowej. W 2019 r. zapotrzebowanie na kredyt od przedsiębiorstw i korporacji było niższe niż w 2018 r. Oczekujemy, że podobnie może być w tym roku – mówi Jakub Papierski, wiceprezes PKO BP nadzorujący bankowość korporacyjną i inwestycyjną.

Parę dni temu ING Bank Śląski sygnalizował spodziewane dalsze spowolnienie wzrostu kredytów korporacyjnych w sektorze, m.in. ze względu na widoczne hamowanie tempa wzrostu gospodarki (jego ekonomiści zakładają wzrost PKB o 3 proc. wobec 4 proc. w 2019 r., 5,2 proc. w 2018 r.).

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Kup eprenumeratę Parkietu w promocji i #zostanwdomu
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA