Analizy

Liczba kart SIM. W I kwartale 2019 roku na rynku telefonii komórkowej w Polsce widać stabilizację baz klientów

52,9 mln kart SIM obsługiwali w sumie w końcu marca 2019 roku czterej najwięksi operatorzy komórkowi w kraju – wynika z danych opublikowanych przez Orange Polska, Cyfrowy Polsat, Play Communications i T-Mobile Polska.
Foto: Fotolia

Rynek mobilny w Polsce jest nasycony i liczba kart SIM urosła nieznacznie w ciągu trzech miesięcy od końca grudnia, bo zaledwie o około 70 tys.

Nieznacznie zmieniły się też bazy użytkowników poszczególnych operatorów. Pierwsze miejsce pod względem obsługiwanej liczby kart SIM utrzymał Play Communications z nieco ponad 15 mln sztuk. W omawianym okresie jego statystyki zmieniły się o 16 tys. kart SIM na plus. Był to bilans przyrostu netto bazy klientów kontraktowych o 55 tys. oraz spadku bazy kart prepaid o 34 tys. Ubytek kart przedpłaconych jest nadal cechą charakterystyczną całego rynku komórkowego. Zajmujący drugie miejsce Orange Polska zakończył kwartał z 14,84 mln kart SIM po wzroście w segmencie kontraktowym o 48 tys. i spadku w segmencie prepaid o 16 tys.

Cyfrowy Polsat zachował miejsce trzecie z bazą kart SIM wynoszącą 12,25 mln sztuk. Grupa odnotowała największy odpływ kart prepaid (o około 100 tys.) i największy przyrost liczby kart kontraktowych (o 94 tys.). Dane te nie obejmują jeszcze Netii, która również ma użytkowników usług mobilnych.

Foto: GG Parkiet

Na czwartym miejscu po I kwartale pozostał T-Mobile Polska z 10,82 mln kart SIM. W segmencie klientów kontraktowych telekom zanotował większy przyrost niż Orange i Play – bo o 55 tys.

Powiązane artykuły


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.