REKLAMA
REKLAMA

Analizy

#WykresDnia: „Rekin” na rynku kapitałowym

Spłaszczająca się krzywa rentowności obligacji nie powinna sprzyjać rynkom akcji. Tymczasem w tym roku giełdowe indeksy znacznie zwiększyły swoją wartość, gdy różnica między długoterminowymi i krótkoterminowymi instrumentami dłużnymi mocno spadła.
Foto: AFP
Foto: pbs.twimg.com

Jeffrey Kleintop z Charles Schwab dostrzegł, że na rynku kapitałowym grasuje rekin. Dodatkowo przedstawił jego agresywną postawę na wykresie.

Na grafice widzimy dwie zmienne. Pierwszą jest wartość MSCI World Index, ukazującego kondycję rynków akcji. Na MSCI World Index składają się akcje dużych i średnich spółek pochodzących z 23 krajów rozwiniętych. Największy udział w indeksie stanowią przedstawiciele z amerykańskiej giełdy (62,7 proc. udziału w indeksie). Następnie, istotny udział w indeksie posiadają akcje z: Japonii (8 proc.), Wielkiej Brytanii (5,75 proc.) oraz Francji (3,88 proc.). Z kolei druga zmienna to krzywa rentowności obligacji, ukazana jako różnica między rentownościami dziesięcioletnich a trzymiesięcznych obligacji skarbowych Stanów Zjednoczonych.

Stopa zwrotu z akcji rosła w 2019 r., a w tym samym czasie krzywa rentowności obligacji malała. Stąd pojawiła się na wykresie nienaturalna „paszcza", w którą Jeffrey Kleintop dopasował rekina.

SAŁ

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA