Wkrótce mija 25 lat od wydania pierwszego numeru Gazety Giełdy i Inwestorów „Parkiet". Już od momentu pierwszych wydań celem redakcji było dostarczanie pogłębionych, rzetelnych i aktualnych informacji. I to się udało! Od 1994 r. na rynku kapitałowym zmieniło się wiele, ale nie zmieniło się jedno – wysoka jakość i szybkość dostarczania informacji przez gazetę, w której logo na stałe wpisane są byk i niedźwiedź – symbole hossy i bessy na giełdzie.

W ciągu ćwierćwiecza „Parkiet" przeszedł długą drogę – od maleńkiej redakcji mieszczącej się na Powiślu aż do profesjonalnie zarządzanego tytułu prasowego. Najstarszy na rynku dziennik o tematyce giełdowej to obecnie nie tylko sama gazeta, ale również portal internetowy, telewizja Parkiet TV oraz oferta złożona ze szkoleń, webinariów, paneli i dyskusji zorganizowanych przez redakcję po to, by wzmacniać i rzetelnie informować rynek kapitałowy.

W czasach szybkich przemian rynku medialnego i pogonią za „szybkim newsem", a nie pogłębioną analizą, dokonaniem, z którego redakcja „Parkietu" może być dumna, jest stworzenie niezależnego, opiniotwórczego medium, które stało się w środowisku symbolem staranności zawodowej. Mam nadzieję, że w nadchodzących latach „Parkiet" nadal będzie wyznacznikiem trendów branżowych oraz ważnym symbolem dziennikarskiej rzetelności i niezależności.

W imieniu swoim oraz zarządu Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie chciałbym serdecznie pogratulować całej Redakcji ogromnego sukcesu wydawniczego, informacyjnego i zapału dziennikarskiego w rzetelnym informowaniu uczestników rynku. Życzę również, aby Gazeta Giełdy i Inwestorów „Parkiet" była zawsze dla wszystkich Czytelników pierwszym i najlepszym źródłem profesjonalnej wiedzy.