REKLAMA
REKLAMA

25 lat Parkietu

„ORLEN w portfelu”, czyli rabaty dla inwestorów na stacjach i dostęp do fachowej wiedzy

Ponad dwa miesiące temu PKN ORLEN ruszył z największym w Polsce długoterminowym programem dla inwestorów indywidualnych „ORLEN w portfelu". Koncern chce, aby przyczynił się on do wzrostu liczby inwestorów traktujących akcje jako inwestycje długoterminowe.

Inwestorzy mogą liczyć na rabaty na stacjach paliw PKN ORLEN.

Foto: Lamus Antykwariaty Warszawskie

Jego celem jest również zahamowanie spadku aktywności Polaków na giełdzie i podniesienie poziomu ich wiedzy o rynku kapitałowym. Według spółki jest to ważne – zwłaszcza w kontekście dynamicznego rozwoju polskiej gospodarki i poprawy większości wskaźników ekonomicznych.

Każdy, kto bierze udział w programie „ORLEN w portfelu" otrzymuje dwojakiego rodzaju korzyści. Po pierwsze, akcjonariusze posiadający przez co najmniej jeden miesiąc minimum 50 akcji spółki otrzymują liczne rabaty na krajowych stacjach paliw działających pod marką ORLEN. Obecnie jest ich około 1,8 tys. Bonifikata na każdym litrze paliwa Efecta sięga 10 gr, a na paliwie Verva – 15 gr. Do tego dochodzi 10 proc. zniżki na produkty z oferty pozapaliwowej, w tym zwłaszcza na najbardziej popularny asortyment gastronomiczny. Upusty nie dotyczą jednie alkoholu, papierosów i doładowań kart telefonicznych. Do 300 litrów ograniczono też miesięczny limit tankowania paliwa objętego bonusami.

Aby skorzystać z rabatów, trzeba posiadać akcje PKN ORLEN na rachunku w Domu Maklerskim PKO BP lub Domu Maklerskim mBanku. Cały czas trwają rozmowy z innymi brokerami, co może oznaczać, że wkrótce do tego grona dołączą kolejni.

W tym roku wszyscy zainteresowani (nie tylko akcjonariusze PKN ORLEN) będą z kolei mieli dostęp do tzw. Akademii Inwestowania, objętej programem merytorycznym stowarzyszenia CFA Society Poland. Dzięki temu będzie można skorzystać z profesjonalnych materiałów na temat funkcjonowania rynku kapitałowego i zdobyć kompetencje do samodzielnego inwestowania na giełdzie.

Dodatkowy bonus to szansa na otrzymanie prestiżowego certyfikatu sygnowanego przez CFA Society Poland. To organizacja powstała w 2004 r., jest jednym ze 146 lokalnych stowarzyszeń międzynarodowego CFA Institute. Jest ono obecne w 70 krajach i zrzesza ponad 140 tys. przedstawicieli branży finansowej, w tym ponad 130 tys. z tytułem CFA.

Większość specjalistów pozytywnie ocenia programy, których celem są zachęty do długoterminowego inwestowania w akcje giełdowych spółek. W ich ocenie przyczyniają się one do stabilizacji akcjonariatów oraz zwiększają możliwości wzajemnego oddziaływania na siebie emitentów i ich udziałowców.


Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA