Kluczowe informacje z rynków:
BREXIT: Dzisiaj premier May powinna złożyć do UE wniosek o wydłużenie Brexitu powołując się na Art. 50 Traktatu Lizbońskiego. Rynek wciąż spekuluje, jaki termin znajdzie się we wniosku – według prasy szefowa rządu ma opowiadać się za krótszym terminem obawiając się buntu części eurosceptycznych ministrów i wręcz rozłamu w Partii Konserwatywnej. Tymczasem według plotek, jakie pojawiły się wczoraj wieczorem Unia Europejska może wstrzymać się z decyzją o tym, o ile wydłużyć Brexit nawet do połowy kwietnia, licząc na to, że do tego czasu May zdoła ponownie poddać pod głosowanie w parlamencie porozumienie dotyczące Brexitu.
WIELKA BRYTANIA/ DANE: O godz. 10:30 poznaliśmy mieszane dane nt. inflacji – CPI przyspieszyła w lutym do 1,9 proc. r/r z 1,8 proc. r/r, ale w ujęciu bazowym cofnęła się do 1,8 proc. r/r z 1,9 proc. r/r.
USA / CHINY / ROZMOWY HANDLOWE: Według spekulacji prasowych w przyszłym tygodniu (25 marca) delegacja amerykańska z udziałem szefa negocjatorów Roberta Lighthizera, oraz Sekretarza Skarbu Stevena Mnuchina, ma udać się na rozmowy do Pekinu, a w kolejnym tygodniu możliwa byłaby rewizyta chińskiego wicepremiera Liu Che w Waszyngtonie. Według źródeł negocjacje nad umową handlową wkroczyły w końcową fazę, a Donald Trump powtórzył wczoraj, że rozmowy idą „bardzo dobrze". Tymczasem agencja Bloomberg powołując się na źródła zbliżone do negocjatorów podał, że Amerykanie narzekają, że strona chińska próbuje wycofać się z niektórych obietnic, jakie składała wcześniej zasłaniając się tym, że ustalenia powinny być zgodne z chińskim prawem. Inni informatorzy (bliżej Lighthizera) mieliby temu zaprzeczać.
JAPONIA: Bank Japonii opublikował zapiski ze styczniowego posiedzenia: decydenci uważają, że będzie potrzeba więcej czasu, aby inflacja doszła do celu 2,0 proc. r/r, a obecny kształt polityki monetarnej uważają za właściwy.