Globalnie wydatki reklamowe w 2025 r. wyniosą niemal bilion dolarów - wynika z prognoz międzynarodowej agencji Zenith. Dobre perspektywy dla branży napędzają biznes polskiej spółki.

- Co najważniejsze, udział reklamy online, na potrzeby której dostarczamy dane umożliwiające targetowanie określonych grup użytkowników, w rynku reklamy wciąż rośnie i osiągnie 59 proc. w 2025 r. - podkreśla Piotr Prajsnar, prezes Cloud Technologies. Spółka informuje, że obserwuje też rosnące zapotrzebowanie na wysokiej jakości dane w sektorze sztucznej inteligencji. Dlatego zwiększa zaangażowanie w prace nad rozwiązaniami, które mają pozwolić na szersze oraz nowe wykorzystanie danych.

Czytaj więcej

Dobry maj dla Cloud Technologies

Sprzedaż danych cyfrowych Cloud Technologies do kluczowych klientów wzrosła w czerwcu w ujęciu rok do roku o 36 proc. W ramach realizacji nowej strategii spółka zamierza przeznaczyć na inwestycje kwotę do 100 mln zł w latach 2023 – 2025 (do 60 mln zł na potencjalne akwizycje i inwestycje, około 10 mln zł na prace badawczo-rozwojowe i około 30 mln zł na skup 250 000 akcji w ramach programu motywacyjnego dla pracowników).

Spółka jest notowana na warszawskiej giełdzie. We wtorek przed południem jej akcje zyskują prawie 4 proc.