Reklama

CD Projekt odkrył karty

Już nie tylko „Wiedźmin” i „Cyberpunk” - studio ujawniło, że pracuje nad trzecim, autorskim projektem o kryptonimie „Hadar”.

Publikacja: 04.10.2022 17:46

CD Projekt odkrył karty

Foto: Patrick T. Fallon/Bloomberg

Wśród kierunków dalszego rozwoju CD Projekt wymienił m.in. dalsze zwiększanie możliwości produkcyjnych, poszerzanie gier o funkcjonalność multiplayer oraz dalszą rozbudowę franczyz. W dokumencie możemy przeczytać, że studio chce mieć trzy unikalne, silne i trwałe franczyzy, a w centrum każdej z nich ma być rosnąca liczba gier z zapadającymi w pamięć opowieściami wzbogaconymi o doświadczenie gry sieciowej.

Czytaj więcej

CD Projekt skupi akcje za 100 mln zł

Studio stawia też na efekty synergii, płynące ze współpracy z partnerami zewnętrznymi. Efektem nawiązywanych kooperacji ma być poszerzenie oferty produktowej i grona odbiorców.

Zarząd zapowiedział otwarcie nowego studia w Ameryce Północnej oraz dalszą ekspansję w stronę filmu i telewizji.

Czytaj więcej

CD Projekt: raczej ewolucja nie rewolucja
Reklama
Reklama

Spółka nakreśliła też długoterminowe plany produkcyjne. Opisała projekty, podając ich nazwy kodowe. Są to: Sirius (gra tworzona przez The Molasses Flood, osadzona w uniwersum wiedźmińskim i powstająca we współpracy z zespołem CD Projekt Red), Polaris (projekt otwiera nową wiedźmińską trylogię, rozszerzając świat przedstawiony w dotychczasowych grach z serii Wiedźmin), Canis Majoris (produkcja ze świata Wiedźmina, która będzie rozwijana przez zewnętrzne studio), Orion (gra z serii Cyberpunk) oraz Hadar. To ostatnie jest nowym oryginalnym IP. Studio podkreśla, że po raz pierwszy w historii jest w pełni odpowiedzialne za stworzenie nowego uniwersum.

- Zaczęliśmy myśleć o nim kilka lat temu. Wczesny etap prac koncepcyjnych rozpoczął się w 2021 roku. Warto przy tym podkreślić, że pracujemy dopiero nad podstawowymi założeniami i światem nowej franczyzy - komentuje Michał Nowakowski, członek zarządu CD Projektu.

Technologie
Marcin Zaniewicz, Asseco Poland: Zmiany technologiczne to proces ciągły
Materiał Promocyjny
Inwestycje: Polska między optymizmem a wyzwaniami
Technologie
Zyski Oracle nie złagodziły obaw o bańkę AI, akcje spadają
Technologie
Branża gier prześwietlona. Jest kilku faworytów, na czele z CD Projektem
Technologie
Prezes EFI: Nie chcemy tracić europejskich pereł w koronie
Materiał Promocyjny
Jak producent okien dachowych wpisał się w polską gospodarkę
Technologie
Adam Piotrowski: Vigo Photonics bliżej przejęcia w USA. Rosną dostawy dla wojska
Technologie
UOKiK ukarał Vectrę. Kwota jest porażająca
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama
Reklama