Notowania DataWalk świecą dziś na czerwono. Po godz. 9 za akcję trzeba zapłacić 169 zł po spadku o ponad 3 proc. Wczoraj po sesji na rynek trafiła informacja o planowanej emisji akcji. Zarząd zdecydował o podwyższeniu kapitału zakładowego w ramach kapitału docelowego, poprzez emisję do 274,1 tys. akcji z ceną 155 zł za walor, bez prawa poboru dla obecnych akcjonariuszy. W przypadku oczekiwanego sfinalizowania nowej emisji, DataWalk może pozyskać ponad 40 mln zł. Spółka zakończyła już negocjacje z inwestorami. Formalne zamknięcie transakcji powinno nastąpić w ciągu kilku najbliższych dni.

– Korzystając z szansy, jaką daje nam szybko rosnący i nieograniczający nas w żaden sposób rynek, realizujemy intensywny plan inwestycyjny - podkreśla Paweł Wieczyński, prezes DataWalk. Dodaje, że spółka planuje inwestować dostępne środki finansowe w zwiększenie zatrudnienia m.in. w obszarach sprzedażowych i wdrożeniowych, w celu maksymalizacji dynamiki wzrostu udziału w rynku.

Z kolei Bartłomiej Piekarski, szef działu relacji inwestorskich podkreśla, że przyglądając się w tym roku rynkom kapitałowym, spółka widziała zagrożenie sytuacją, w której jej tempo inwestycji bardziej determinowałaby sytuacja na rynku kapitałowym niż potrzeby biznesowe.

- Nasi akcjonariusze instytucjonalni zaproponowali nam jednak uniknięcie takiego scenariusza, zapewniając nam kapitał pozwalający wybrać dogodny moment na pozyskanie finansowania na realizację IV etapu strategii, co wpisuje się w standardowe praktyki finansowania spółek technologicznych – podkreślił Piekarski.

W środę na zamknięciu notowań kurs DataWalk wynosił 174 zł. W stosunku do tego poziomu nowe akcje oferowane będą z prawie 11-proc. dyskontem.