Grupa Mediatelu ma otrzymać za niego 3 mln zł. Pierwotnie warunki zawieszające umowę miały być spełnione do 9 października. Potem jednak dwukrotnie przesuwano ten termin.
Ostatecznie NFI Midas, właściciel CenterNetu, poinformował, że z umowy wykreślono jeden z warunków. Przewidywał on, że Mediatel zobowiąże się do przeniesienia na CenterNet praw i obowiązków wynikających z umowy z MNI (jest tzw. MVNE, pośrednikiem między Orange a wirtualnymi operatorami detalicznymi). – Uznaliśmy, że na tym etapie realizacja tego warunku nie jest potrzebna – powiedział Grzegorz Tomczyk, wiceprezes CenterNetu.
– Nie spodziewaliśmy się, że uzgodnienie warunków tej trójstronnej umowy zajmie nam tyle czasu. Wprawdzie Elterix jest firmą zależną Mediatelu, to jednak to właśnie ona jest stroną umów, które musimy przenieść na CenterNet, i dopóki się to nie stanie, wprowadzić przejściowe zasady współpracy i rozliczeń. Ustalenie tych zasad to ostatni warunek. Mogę zapewnić, że spełnimy go w ciągu kilku dni – dodał Tomczyk.
Przejściowe zasady rozliczeń są potrzebne, bo w ramach grupy Mediatel usługa Telepin była realizowana dzięki umowie z MNI. Z kolei CenterNet jest stroną umowy o tzw. roamingu krajowym z Polską Telefonią Cyfrową. Gdy przejmie umowy od grupy Mediatelu, zmienią się model biznesowy, rozliczenia z operatorami i stawki usługi Telepin.
Tomczyk podtrzymał, że w ciągu 12 miesięcy działalności liczba użytkowników kart Telepin ma urosnąć do 100 tys. Nie podał jednak, ile mogą wynieść szacowane przychody CenterNetu z tej usługi.