"W najbliższym czasie możemy podpisać nowe kontrakty m.in. w sektorze administracji publicznej" - powiedział ISB Stokalski. Jego zdaniem, w tym roku przychody spółki w tym sektorze powinny być zbliżone do poziomu z zeszłego roku. Jest to jednak efekt słabej pierwszej połowy roku, podczas gdy w przyszłym roku spółka może zanotować wzrost w całym sektorze. Największe projekty spółka realizuje w MSWiA, GUS i ZUS.
Wzrost inwestycji w IT w sektorze energetycznym może wynikać m.in. z działalności regulatora rynku. Urząd Regulacji Energetyki (URE) zamierza m.in. wprowadzić niezależne usługi pomiarowe z wykorzystaniem inteligentnych urządzeń pomiarowych i centralnego repozytorium danych.
Według Stokalskiego, sygnały od operatorów telekomunikacyjnych wskazują na to, że ten sektor nie będzie w najbliższym czasie zwiększał wydatków na IT.
"Znaczący wzrost w sektorze energetyki powinien nam zrekompensować konserwatywny scenariusz w branży telekomunikacyjnej" - ocenił Stokalski. Dodał, że spodziewa się też wzrostu przychodów z sektora ubezpieczeniowego, podczas gdy sektor bankowy raczej nie zwiększy wydatków na IT.
W przychodach spółki z usług w III kwartale br. sprzedaż do sektora telekomunikacyjnego stanowiła 48%, zaś na sektor bankowy i administracji publicznej przypadało po 13%.