Jej zdaniem potrzeba około sześciu tygodni na badanie, due diligence, Dialogu oraz złożenie wiążących ofert.
Z nieoficjalnych informacji wynika, że wstępną ofertę złożyła na pewno giełdowa Netia, dla której przejęcia w branży to jeden z istotnych elementów strategii w segmencie usług szerokopasmowego dostępu do Internetu. Nie wiadomo, kto jeszcze przeszedł do kolejnego etapu. Jak pisaliśmy, grono firm zainteresowanych Dialogiem jest mniejsze niż to, które krążyło wokół Exatelu, wystawionego w 2010 r. na sprzedaż przez Polską Grupę Energetyczną. To, że nie będzie startował po Dialog, deklarował zarówno międzynarodowy operator świadczący usługi dla biznesu – GTS, jak i jego główny akcjonariusz Innova Capital.
Zarząd Netii nie udziela komentarzy w tej sprawie. Nie odpowiada też na pytanie, ile spółka zaproponowała za akcje Dialogu.
Nasi rozmówcy wskazują jednak, że aby proces zakończył się transakcją, oferta nie może być niższa niż wycena papierów Dialogu w księgach KGHM. A ta przekracza nieco 825 mln zł.
Netia interesowała się także Exatelem. Wtedy Mirosław Godlewski, prezes Netii, mówił, że Exatel i Dialog nie różnią się zbytnio, jeśli chodzi o wyniki finansowe, a więc i wycenę. Tymczasem w księgach PGE Exatel warty jest 402 mln zł.