- Skala działalności tego operatora (Play) ogranicza możliwość jego przejęcia przez któregokolwiek z dużych operatorów. Nie mówię, że nie byłoby to na pewno możliwe, bo to wymaga dokładnych analiz i określenia wspólnych rynków dla obu firm – powiedział Bauc.
Póki co Polkomtel i P4 mogą zacieśnić więzy poprzez infrastrukturalne partnerstwo, podobne do tego, jakie zawarły Centertel, operator sieci Orange z Polską Telefonią Cyfrową (T-Mobile) licząc na oszczędności idące w setki milionów złotych. - Jestem zwolennikiem partnerstwa infrastrukturalnego. To trend światowy. Rozmawialiśmy o tym wstępnie, nie zobowiązująco z prezesem P4 – poinformował Bauc.
Joergen Bang-Jensen, prezes P4 nie chciał komentować tej informacji. – Mogę powiedzieć, że jesteśmy zwolennikami współpracy infrastrukturalnej, czego przykładem jest nasza umowa o roamingu krajowym z Polkomtelem - powiedział.
Polkomtel czeka na zmianę właściciela. Spartan Capital Holdings, spółka należąca do Zygmunta Solorza-Żaka, czeka obecnie na zgodę Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów na zakup operatora sieci Plus. - Moim osobistym zdaniem, nie ma żadnych przeszkód, aby UOKiK wyraził zgodę. Przeanalizowanych zostało około 30 rynków, na którym działają obie grupy i nie wykazały one zagrożeń dla konsumentów. Grupy są komplementarne, ale pochodzą z dwóch różnych światów – mówił Bauc.
Spartan zapłacić ma za Plusa w gotówce 15,1 mld zł. Większość tej kwoty pochodzić będzie z kredytów. - Sama transakcja przejęcia nie dotknie spółki. W jaki sposób jednak wpłynie na nasz bilans w przyszłości – dopiero się okaże – powiedział Bauc.