Według danych spółki z NewConnect, branża jest warta 1,7 mld dolarów i najmocniej rozwija się w Stanach Zjednoczonych. - Przyglądamy się wielu podmiotom i z niektórymi prowadzimy rozmowy. Na początku przyszłego roku planujemy sfinalizować przejęcie jednej, maksymalnie dwóch spółek. Dzięki wejściu na ten perspektywiczny rynek uzyskamy dostęp do nowych kontraktów i odbiorców usług – mówi Marek Dziubiński, prezes Medicalgorithmics.
Pieniądze na sfinansowanie akwizycji mają pochodzić z planowanej prywatnej emisji ponad 1,2 mln akcji serii D (teraz kapitał składa się z blisko 2,5 mln walorów). Uchwała w tym zakresie będzie głosowana na walnym zgromadzeniu zwołanym na 18 czerwca. Zgodnie z projektami uchwał nowe papiery mają być sprzedawane po cenie z przedziału 60-92 zł, co oznacza, że spółka może pozyskać do 110 mln zł.
Firma specjalizuje się w zdalnej diagnostyce medycznej. W maju tego roku Amerykańska Agencja ds. Żywności i Leków dopuściła już do obrotu na terenie USA stworzoną przez Medicalgorithmics najnowszą wersję systemu PocketECG, służącego do monitorowania serca pacjentów pod kątem arytmii. - Spółka pracuje już nad rynkowym debiutem jeszcze nowocześniejszego rozwiązania, systemu PocketECG trzeciej generacji, który będzie zintegrowaną platformą do diagnostyki arytmii, przypominającą medyczny smartphone i znacznie prostszą w obsłudze niż obecnie stosowane na świecie urządzenia. Planujemy udostępnić naszym klientom nową generację urządzeń już w połowie 2013 roku – podkreśla Piotr Żółkiewicz, dyrektor finansowy i operacyjny Medicalgorithmics.
Firma planuje także przenosiny z rynku alternatywnego na rynek giełdowy. Decyzje w tym zakresie akcjonariusze mają podjąć na najbliższym WZA.